OBRAĆANJE DIREKTORA DRUGE GIMNAZIJE

Poštovane kolege i kolegice,

s obzirom na to da je kraj sedmice, osjećam potrebu da Vam se kao direktor JU Druga gimnazija Sarajevo obratim s nekoliko rečenica.  Prije svega nadam se da ste svi dobro, kao i Vaše porodice, te da se pridržavate svih uputa nadležnih tijela i instrukcija Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo. Tokom cijele sedmice u našoj školi su se redovno održavale sjednice Tima za praćenje online nastave. Konstatovano je da provedba online nastave protječe uredno i da se nastava odvija nesmetano. Ova sedmica bila je preteška za sve nas, ali mislim da smo zajedničkim radom uspjeli odgovoriti na zadatke koji su bili pred nama. Ovim putem želim da Vam se zahvalim na dosadašnjoj organizaciji, zalaganju, kao i dobroj koordinaciji i komunikaciji s našim učenicima u cilju prevazilaženja svih poteškoća, što  je rezultiralo uspješnom provedbom online nastave za ovu sedmicu. Svjesni smo da je ova situacija nova i neočekivana za sve nas, te vas stoga molim za puno razumijevanje, saradnju, međusobno uvažavanje i podršku kako bismo se lakše nosili s cjelokupnom situacijom. Također, zamolio bih Vas da u ovim teškim  i vanrednim okolnostima ostanemo složni, kakvi u suštini i jesmo, te da od sljedeće sedmice idemo  u nove pobjede jači i bolji.

Srdačan pozdrav,

Seid Alibegović, direktor