OBRAĆANJE DIREKTORA DRUGE GIMNAZIJE SARAJEVO

Poštovani učenici i roditelji,

osjećam potrebu da Vam se s nekoliko rečenica obratim na kraju sedmice. Prije svega nadam se da ste svi dobro i zdravo i da se pridržavate uputa i instrukcija nadležnih organa i Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo. Završena je jedna sedmica online nastave, koja je protekla bez ikakvih problema. Svi naši učenici i profesori redovno su odgovorili svojim zadacima i pokazali izuzetan entuzijazam i radni elan. Naša škola je pokazala da se može nositi s ovim izazovom, zahvaljujući prije svega entuzijazmu i radu svih zaposlenika i dobroj komunikaciji s učenicima. Također, pokazali smo da posjedujemo dobru i funkcionalnu tehničku opremu, koja sada u punom kapacitetu služi svim učenicima i profesorima. Online nastava se odvija nesmetano preko naših zvaničnih kompjuterskih platformi: Google for education i Manage Bac. Također, mnogi naši profesori  uvode, gdje god je to moguće, i dodatne  video i audio alate, kojim poboljšavaju samu nastavu i, što je posebno važno, direktnu komunikaciju s učenicima. Ponosni smo na naše učenike, koji su pokazali razumijevanje za novonastalu situaciju, kao i na njihov izuzetno visok nivo informatičke pismenosti . Tokom sedmice svakodnevno zasjeda i naš Tim za praćenje online nastave, kojem se možete obratiti u svakom trenutku ukoliko imate tehničkih ili drugih poteškoća u praćenju i realizaciji online nastave.  Ovo je veliki izazov za sve nas, a možemo ga prevladati jedino zajedništvom i dobrom komunikacijom.  Druagi učenici i roditelji, još jednom apelujem na sve vas da čuvate svoje zdravlje i poštujete preporuke nadležnih organa, a siguran sam da ćemo zajedno savladati sve izazove.

Srdačan pozdrav,

Seid Alibegović, direktor