AKCIJA VIJEĆA RODITELJA DRUGE GIMNAZIJE

S ciljem što boljeg odvijanja online nastave, Vijeće roditelja naše škole prošle sedmice je pokrenulo akciju doniranja računara i laptopa učenicima kojima je bilo otežano praćenje nastave. Vrijedna tehnička oprema nabavljena je zahvaljujući djelovanju članova  Vijeća roditelja,  a u akciju su se uključili i drugi roditelji naših učenika, koji su donacije realizirali lično i preko preduzeća. Ova akcija se odvija sinhronizovano sa sličnom aktivnošću  koju je pokrenulo Vijeće roditelja Kantona Sarajevo. Cilj je da se svim učenicima naše škole omogući nesmetano praćenje online nastave. Računarska oprema je već dostavljena našim učenicima. Akciju je koordinirala pedagogica Elida Čaušević.  U ime rukovodstva i radnika Druge gimnazije zahvaljujemo članovima Vijeća roditelja pokrenutoj akciji i vrijednoj donaciji. Ova aktivnost pokazuje visok stepen saradnje između učenika, roditelja i škole, što je zalog  za kvalitetno odvijanje odgojno-obrazovnog procesa na dobrobit svih njegovih učesnika.