MATEMATIČARI DRUGE GIMNAZIJE SPREMNI ZA ONLINE TAKMIČENJA

Uprkos novonastaloj situaciji epidemije koronavriusa, članovi Kluba matematike Druge gimnazije vrijedno se pripremaju za predstojeća online takmičenja iz matematike. Naši učenici učestvovat će na Međunarodnoj timskoj online olimpijadi iz matematike, koja se održava od 27.marta do 7. aprila. Našu ekipu predstavljat će 11 učenika, koji će biti podijeljeni u timove od po četiri člana i u ovom periodu će rješavati ukupno 30 zadataka. Članovi naše ekipe koji učestvuju na ovom takmičenju su: Boris Stanković, Lav Balašev Samarski, Sandro Paradžik, Esma Mašić, Naida Purišević, Adi Hujić, Imana Alibašić, Faik Tahirović, Hana Ćatić i Hamza Fišek. Nakon sjajnog prošlogodišnjeg uspjeha i osvojene dvije medalje na Evropskoj matematičkoj olimpijadi za djevojke, matematičarke Druge gimnazije će i ove godine od 15. aprila učestvovati na online Evropskoj matematičkoj olimpijadi za djevojke. Naš tim će činiti sljedeće učenice: Hana Ćatić, Naida Purišević, Imana Alibašić i Esma Mašić. Sve naše takmičare za predstojeće izazove pripremali su profesori Emir Kalajdžija i Amar Bašić. Takmičarima želimo  mnogo sreće, uspjeha i  medalja.