DRUGA GIMNAZIJA ISPRATILA JOŠ JEDNU GENERACIJU MATURANATA

U utorak 5.  maja ove godine, svi smo bili sretni, ponosni i pomalo tužni, jer je Veliko zvono označilo kraj nastave za još jednu generaciju maturanata Druge gimnazije. Ova generacija, osim po svojim uspjesima, ostat će zapamćena kao ona koja je, zbog aktuelne epidemije koronavirusa,  Veliko zvono dočekala izvan škole, pred svojim kompjuterima. Međutim, to nije umanjilo značaj ovoga dana i njihovih uspjeha, niti želje i volje uprave škole i profesora da zajedno sa učenicima obilježe ovaj važan dan. Na početku online programa, učenicima i profesorima obratio se direktor škole, prof Seid Alibegović, koji je istakao kako je ova generacija posebna po tome što je adekvatno i posvećeno odgovorila izazovima online nastave, i poželio im je mnogo uspjeha u daljem školovanju. Zamjenica direktora,profesorica Selma Babović istakla je kako je ovo veliki dan za našu školu, ali i žal zbog toga što nismo u mogućnosti da svi zajedno ispred škole proslavimo ovaj dan. Nakon toga emotivnim govorima svojim učenicima obratili su se razrednici: Dženana Musemić, Sabin Mujakić, Amela Vranac, Muruveta Marušić i Ivan Grabovac. Svi oni su iskazali svoj ponos i zadovoljstvo što su predavali takvoj generaciji učenika, od koje su mnogo naučili. Nakon toga su predstavnici odjeljenja Faruk Šahat,  Adna Mavrić, Din Švraka, Adi Helać i Selma Tošić kazivali svoje utiske o četvreogodišnjem školovanju u Drugoj gimnaziji. Lijepo, emotivno i iskreno, kako to samo omladina umije. Na kraju programa i simbolički se čuo zvuk Velikog zvona, koji je označio kraj gimnazijskog školovanja za ovu izvrsnu generaciju i početak novog doba, u kojem će školski dani biti jedna draga uspomena zauvijek zapisana na stranicama knjige života.