NAGRADA ZA PROJEKAT „FRANCUSKI U GRADU“

Učenici prvih razreda nacionalnog i MYP programa koji uče francuski jezik donijeli su našoj školi još jedno priznanje. Oni su osvojili drugu nagradu na takmičenju projekata na francuskom jeziku, koje je održano tokom marta i aprila mjeseca u sklopu Dana frankofonije. Takmičenje je organizirao Francuski institut u Bosni i Hercegovini za učenike uzrasta od 12 do 18 godina. Naši učenici su se predstavili kreativnim  dvominutnim videom unutar kojeg su opisali doživljaj svoga grada. Inače, u konkurenciji je bio 21 projekat, a članovi žirija su ocjenjivali kreativnost i originalnost, kvalitet izražavanja na francuskom jeziku, te tehnički kvalitet videa. Prvobitno je bilo planirano da se nagrada dodijeli početkom aprila,  no zbog trenutne situacije izazvane pandemijom korona virusa, rezultati su objavljeni tek sada. Svoj projekat učenici su realizirali pod mentorstvom profesorice Adele Tufegdžić. Čestitamo našim učenicima i profesorici na osvojenoj nagradi.

Medij