HARIS IMAMOVIĆ POBJEDNIK PROGRAMERSKOG IZAZOVA

Krajem maja održano je takmičenje iz programiranja pod nazivom FIT Coding Challenge, koji ima za cilj da učenike podstakne na primjenu znanja iz programiranja. Izazov se sastoji u tome da takmičari riješe jedan problem u programskom jeziku C++, programiraju igre i učestvuju u inovacijskom izazovu. Takmičenje je pokrenuto 2008. godine, a ove godine je bilo preko dvjesta učesnika iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske , Srbije i Crne Gore. Takmičari imaju zadatak da riješe tri izazova u određenoj kategoriji.  Haris Imamović, učenik II-1 razreda naše škole, osvojio je prvo mjesto u kategoriji Progamerski izazov , a Admir Ahmetspahić  iz III-1 razreda osvojio je treće mjesto u istoj kategoriji.  Oba naša učenika dobila su vrijedne novčane nagrade. Njihov uspjeh tim je veći, ako se zna da je u kategoriji Programerski izazov bilo prijavljeno preko stotinu takmičara. Čestitamo našim učenicima i njihovim profesorima na ovom velikom uspjehu.