ISPRAĆENA DVADESETA GENERACIJA MATURANATA IB DIPLOMA PROGRAMA

U srijedu 1. jula ove godine prigodnom svečanošću uz poštovanje svih epidemioloških mjera ispraćena je dvadeseta generacija maturanata IB diploma programa Druge gimnazije. Ova generacija svoje školovanje završava u specifičnim uvjetima, kada zbog epidemije nije bilo organizovano polaganje završnih ispita. U ovoj generaciji je maturiralo 49 učenika. Zajedno s njima na svečanosti su bili profesor Seid Alibegović, direktor Druge gimnazije, Dolores Neimarlija, koordinatorica IB diploma programa, te razrednice Aida Sejdić-Melezović, Merisa Drakovac i Elmana Cerić. Na početku svečanosti prisutnima se obratio direktor Alibegović, koji je u svom govoru kazao da je ovo jubilarna, dvadeseta generacija maturanata IB Diploma programa, koja se istakla po svojim rezultatima tokom protekle školske godine. Poželio je maturantima uspjeh u daljem životu i radu i poručio im da su vrata Druge gimnazije za njih uvijek otvorena. Nakon toga, emotivnim porukama od svojih učenika oprostile su se razrednice, koje su istakle najveće uspjehe ove generacije. U ime maturanata, prisutnim se obratila Iman Peljto, učenica IV-1 razreda. Ova svečanost bila je prilika da se uruče nagrade najboljima iz CAS-a. Ovogodišnju nagradu CAS-a, za najbolje projekte dobili su: Anja Šofranac, Doris Mujić, Din Hodžić, Lamija Bezdrob i Deana Kuljanin. Nakon zvaničnog dijela, uslijedio je muzički program u kojem je goste svojim izvedbama na klaviru zabavljao Dino Numić. Bila je ovo lijepa večer, u kojoj je još jedna generacija maturanata Druge gimnazije ispraćena u život.