URUČENI PRVI PRIMJERCI KNJIGE JEZIČKE ODLIKE U DJELU EDHEMA MULABDIĆA

U srijedu 8. jula ove godine u prostorije Druge gimnazije stigli su prvi primjerci knjige Jezičke odlike u djelu Edhema Mulabdića našeg profesora Vedada Mulavdića. To je rezultat saradnje između naše škole i Instituta za jezik Univerziteta u Sarajevu. Prve knjige autor je uručio direktoru škole profesoru Seidu Alibegoviću. Prilikom uručenja, direktor Alibegović je iskazao zadovoljstvo što je Druga gimnazija dala veliki doprinos u realizaciji ovoga projekta, čime je pokazala svijest o važnosti njegovanja i istraživanja  književne baštine bosanskohercegovačkih pisaca. Također, naglasio je da profesori naše škole pored redovnog rada u nastavi, učestvuju u različitim stručnim i naučnim projektima, doprinoseći široj društvenoj zajednici. Profesor Vedad Mulavdić zahvalio se direktoru škole na značajnoj podršci tokom realizacije ovog projekta i izrazio je zadovoljstvo što će se ova, inače prva njegova knjiga, naći na policama školske biblioteke.