OBILJEŽEN DAN NASTAVNIKA

U ponedjeljak 5. oktobra, uposlenici Druge gimnazije obilježili su Međunarodni dan nastavnika. Preko google meeta organizovana je svečana sjednica Nastavničkog vijeća, na kojoj se prisutnima obratio direktor škole, profesor Seid Alibegović. U svom govoru istakao je važnost ovoga dana i podsjetio prisutne na tradiciju njegova obilježavanja. Posebno je apostrofirao rad nastavnika u teškim vremenima pandemije koronavirusa, koja je promijenila sam koncept obrazovanja i podučavanja. U ime Sindikalne organizacije Druge gimnazije, kolegama je čestitala predsjednica sindikata Lejla Čaušević, poželjevši im dobro zdravlje i još mnogo uspjeha u radu. Nakon sjednice održana je prigodna svečanost povodom ispraćaja u penziju dugogodišnje uposlenice Druge gimnazije Fehime Hasković. Ona je ispraćena u zasluženu penziju, nakon četrdeset godina rada, od čega više od trideset samo u Drugoj gimnaziji. Na svečanosti su o Fehiminom radu i doprinosu razvoju naše škole govorili direktor, profesor Seid Alibegović, predsjednica Sindikalne organizacije Druge gimnazije profesorica Lejla Čaušević, dok se u ime uposlenika obratila profesorica Adila Salibašić. Svi su govorili o Fehiminoj posvećenosti i istakli broj generacija profesora i učenika koje je ona dočekivala i ispraćala iz škole. Na kraju svečanosti uručeni su i prigodni pokloni. Kratkim emotivnim govorom prisutnima se obratila i Fehima, koja se zahvalila na ovom ispraćaju i kazala da će se uvijek sjećati godina provedenih u našoj školi.