ČESTITAMO DINU AMMARU TOLJU NA USPJEHU U VELIKOJ BRITANIJI

Naš bivši učenik Din Ammar Tolj na matematičkom takmičenju u Velikoj Britaniji nagrađen je Zlatnim certifikatom. Zlatni certifikat u Engleskoj kruna je njegovih dosadašnjih uspjeha koji sežu od osnovne škole, preko kantonalnih i takmičenja na nivou Federacije BiH, pa sve do osvojenog Srebrenog certifikata na prošlogodišnjoj matematičkoj smotri britanskih srednjoškolaca.

Podsjećamo da je Din Ammar prva dva razreda pohađao na MYP smjeru u našoj skoli, a prije dvije godine je u sklopu svog Personalnog projekta uradio Zbirku zadataka iz matematike za učenike 1. i 2. razreda MYP smjera. Din Ammar Tolj je kao jedan od najboljih učenika Druge gimnazije dobio stipendiju koju sponzoriraju britanski lordovi da treći i četvrti razred završi u londonskoj školi Brentwood.

Čestitamo našem Dinu Ammaru i želimo mu mnogo uspjeha u daljem školovanju.

Ovaj uspjeh je potvrda da je Druga gimnazija rasadnik matematičkih talenata koji uspjehe postižu i van naše zemlje.