16 DANA AKTIVIZMA: JESU LI ŽENE BOLJE OD MUŠKARACA ILI SU RAVNOPRAVNI?

Povodom “16 dana aktivizma”, globalne kampanje protiv rodno utemeljenog nasilja, u okviru ETOS inicijative profesorica psihologije Sandra Muratović je 27. novembra 2020. održala online radionicu na temu “Jesu li žene bolje od muškaraca ili su ravnopravni?”.

Učesnici radionice su bili učenice i učenici III i IV razreda IB i nacionalnog programa. S obzirom na kompleksnost i multidisciplinarnost teme, radionica je bila usmjerena na propitivanje stereotipa i predrasuda kada je u pitanju odnos društva prema ženama, ali i položaj savremene žene u Bosni i Hercegovini. Tema je bila veoma zanimljiva učesnicima radionice te ih je potaknula na sjajnu diskusiju. Također su iznijeli vrlo konkretne prijedloge o tome na koji način utjecati na sebe i druge kada je riječ o predrasudama i diskriminaciji na temelju spola i roda. Koordinatorica projekta je profesorica Elmana Cerić.