ONLINE RADIONICA: IDENTITET ZA POMIRENJE

Profesorica Elmana Cerić je u četvrtak, 17. decembra 2020, s učenicima IV1 razreda nacionalnog programa održala online radionicu “Identitet za pomirenje”. Učenici su iznijeli vlastito shvatanje identiteta, skrenuta im je pažnja na problem “trajnosti” identiteta, istaknuta je njegova fluidnost i pluralnost. Također, s učenicima se razgovaralo o filozofskom i psihološkom aspektu identiteta i pitanju “Ko sam ja?”. Učenici su i sami naglasili da identitet, iako predstavlja differentiu specificu svakog ljudskog bića, podložan je promjenama, kao da i svako od nas ima više identiteta. S učenicima se razgovaralo o tome koji identiteti su im važniji i primarniji u odnosu na druge, kao i koji su od istaknutih identiteta komplementarni s onima koje su istakli drugi. Predstavljamo vam i likovne radove naših učenica IB programa Hannah Li Ligata, Asje Hasečić, Hene Jašarević, Ume Gološ, Dee Badurine i Aldine Husejinović. Zahvaljujemo se profesorici Sandri Zuko na saradnji u okviru ovog projekta.