UČENICI DRUGE GIMNAZIJE NA KONFERENCIJI O DEJTONSKOM SPORAZUMU

Ove godine obilježava se 25 godina od potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma i okončanja rata u Bosni i Hercegovini. Tim povodom su mnoge institucije i organizacije upriličile različite događaje povodom ove značajne godišnjice. Jednom takvom događaju, panel diskusiji pod naslovom „Budućnost Bosne i Hercegovine: 25 godina Dejtona“, u organizaciji Evropskog vijeća za vanjske odnose prisustvovali su bivši  učenici naše škole Din Hodžić i Hanadi Ademović. Oni su u sklopu Udruženja ReAct, zajedno sa Umom Mahmutović, Mešom Muratovićem, Larisom Tomić, Salahudinom Smailagićem, Ajlom Hasanbegović i Hanom Selimović snimili i dokumentarni film „Glas omladine“. Na ovom panelu govorili su brojni domaći i strani uglednici, među kojima i bivši američki predsjednik Bil Klinton, te poznata TV voditeljica Kristijan Amanpur. Film koji su naši učenici pripremili možete pogledati na YouTubeu, a preko društvenih mreža možete se informisati i o udruženju Re Act. Čestitamo našim učenicima na još jednom velikom uspjehu.