PROJEKAT „JEDNA BOSNA I HERCEGOVINA, JEDNA KNJIGA“

U srijedu 23. decembra ove godine održana je online radionica u okviru projekta „Jedna Bosna i hercegovina, jedna knjiga“, čiji je organizator Ambasada SAD-a u Bosni i Hercegovini, a u kome učestvuje i naša škola. Razgovaralo  se o knjizi autorice Nick Stone „Dragi Martine“. Radionicu su organizovale profesorice Senada Bajrović, Aida Kalaba-Musić i Maja Ljubović, koje zajedno sa svojim učenicima rade na realizaciji ovoga projekta. Teme današnje diskusije bile su: rasizam u američkom društvu, privilegije koje nosi pripadnost bijeloj rasi, diskriminacija, kao i druge teme s kojim se poistovjećuju tinejdžeri širom svijeta. Također, razgovaralo se kako književnost progovara o ovim pitanjima, koja su aktuelna i u našoj zemlji danas. Gošće na današnjoj radionici bile su godpođa Holly Zardus, iz Odjela za Kulturu Ambasade SAD-a, i gospođa Milica Jošić-Milićević, viši asistent na Odsjeku za engleski jezik Filološkog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci. Debata je bila vrlo uspješna i produktivna, a učenici su imali priliku naučiti mnogo toga novoga i zanimljivog.