CULTURAL COLLISIONS B&H: SPOJ NAUKE I UMJETNOSTI

Kroz projekt Cultural Collisions B&H naši učenici su dobili priliku da uče kako povezati umjetnost i nauku. Posebnost ovog projekta je i u tome što se realizira u saradnji s Evropskim centrom za nuklearna istraživanja (CERN) te je potpomognut i od Austrijskog kulturnog forma i DAAD-a. Među voditeljima tima učenika je i naša profesorica fizike Dževdeta Dervić, te profesori Univerziteta u Sarajevu, Azra Gazibegović Busuladžić s Prirodno-matematičkog fakulteta i Nedim Šećeragić s Akademije likovnih umjetnost. Zamišljeno je da učenici kroz segment umjetnosti predstave temu “Početak i kraj svemira” te da sve svoje radove završe i predstave do maja 2021. godine. Našu školu predstavljaju Ivona Jozić, Hanah Li Ligata, Meša Muratović, Dino Numić i Boris Stanković. Uz naše gimnazijalce u projektu učestvuje i Kerim Šabić iz sarajevske gimnazije SSST te učenici iz Mostara, Tuzle, Banja Luke, Zenice i Gradačca.

U galeriji možete pogledati postere na kojima su predstavljena neka od naučnih otkrića, a koji sada krase i zidove naše škole.