ZAVRŠNI RADOVI IZ ENGLESKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI UČENIKA IB DIPLOMA PROGRAMA

U toku dvogodišnjeg školovanja na IB Diploma programu učenici su obavezni uraditi završni rad, u vidu proširenog eseja, koji podrazumijeva pravi mali istraživački poduhvat. Uz mentorsku podršku predmetnih profesora, učenici razvijaju i usvajaju različite istraživačke vještine, koje će im zasigurno biti korisne i u daljem akademskom obrazovanju. Cjelokupan rad se sastoji od samostalnog i autentičnog pristupa zadatku i razvijanju akademskih vještina pisanja eseja. Pored eseja, učenici kreiraju i vizuale kojima, kroz intermedijalan pristup, komuniciraju temu i nalaze svojih istraživanja.

Danas vam predstavljamo radove Ide Savić, Iris Teftedarija, Dunje Ginzburg, Hanan Babić, Hannah Granulo, Ume Nee Zaimović, Tine Saadat Kia, Kemala Karića i Dina Gušmirovića. Koja su problemska pitanja postavili, i kako su ih interpretirali, uz mentorsku podršku profesora Tome Maltara i Maje Ljubović, pogledajte u posterima koji sumiraju njihov uzbudljiv jednogodišnji istraživački rad popularne kulture i književnosti u predmetnoj nastavi engleskog jezika.