NASTAVAK STRIPOZOFSKOG SERIJALA: "KAD SE UM POIGRA SA TOBOM"

Inspirisani knjigom "Strip kao medij filozofske poruke: stripozofski pristup nastavi filozofije", koju koatorski potpisuje profesorica Elmana Cerić, kao i razgovorima o ulozi stripa u informisanju mladih, učenici III1 su tokom zimskog raspusta odlučili da kroz strip prikažu šta doprinosi učvršćivanju vjerovanja u neke od najraširenijih teorija zavjera. Imajući u vidu važnost razvijanja kreativnog i kritičkog mišljenja, profesorica Sandra Muratović je motivisala učenike da stripozofski pristup primijene i u nastavi psihologije.

Predstavljavamo vam još jedan sjajno vizuelno urađen strip, koji potpisuju Amina Tinjak, Hena Kaljanac, Amna Hadžihalilović i Iman Bakić. U stripu “Kad se um poigra sa tobom”, autorice su stripovnim jezikom objasnile jednu od najvećih zamki uma poznatu kao “Mandela efekat”. Otkrijte kada se um poigrao s vama preuzimanjem stripa ovdje.