NASTAVAK STRIPOZOFSKOG SERIJALA: "(NE)ISTINITA PRIČA O SLIJETANJU NA MJESEC"

Inspirisani knjigom "Strip kao medij filozofske poruke: stripozofski pristup nastavi filozofije", koju koatorski potpisuje profesorica Elmana Cerić, kao i razgovorima o ulozi stripa u informisanju mladih, učenici III1 su tokom zimskog raspusta odlučili da kroz strip prikažu šta doprinosi učvršćivanju vjerovanja u neke od najraširenijih teorija zavjera. Imajući u vidu važnost razvijanja kreativnog i kritičkog mišljenja, profesorica Sandra Muratović je motivisala učenike da stripozofski pristup primijene i u nastavi psihologije.

Predstavljavamo vam još jedan sjajno vizuelno urađen strip, koji potpisuju Ivona Jozić, Esma Kurtović i Haris Imamović. Autori su stripovnim jezikom prikazali koliko je još uvijek aktuelno pitanje da li je čovjek sletio na Mjesec te kako se ovo pitanje uklapa u jednu od najraširenijih teorija zavjera. Strip možete preuzeti ovdje.