ONLINE PROJEKAT: LJETOPIS U DOBA KORONE

Učenici II-1 razreda naše škole, pod mentorstvom profesorice Adile Salibašić, pokrenuli su online projekat koji predstavlja svojevrsni učenički ljetopis u doba korone. Suočeni već godinu dana s online školovanjem, učenici su se morali prilagoditi novom modelu rada, a kroz to su imali priliku i da nauče nove vještine. Cilj ove projektne aktivnosti je da učenici u obliku svakodnevnih kratkih zapisa prikažu zainteresovanim čitaocima svoj život u doba izolacije. Pored vještina pisanja, učenici se uče i korištenju besplatnih internet-alata, a inspiracija za ovaj projekat bio je čuveni sarajevski „Ljetopis“ Mula Mustafe Bašeskije. Zavirite u svakodnevnicu sarajevskih srednjoškolaca i, pored talenta i kreativnosti naših učenika, otkrijte s čim se suočavaju, o čemu misle i za čim žude u ovim izuzetno teškim pandemijskim uslovima školovanja. Ljetopis možete preuzeti OVDJE.