Druga gimnazija Sarajevo briljirala i na kantonalnom takmičenju iz fizike

U utorak 4. maja 2021. godine održano je Kantonalno takmičenje iz fizike u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo i Pedagoško-prosvjetnog zavoda na kojem su učenici Druge gimnazije Sarajevo ostvarili sjajne rezultate. Naši učenici su se našli među prvoplasiranim u skoro svim kategorijama. Alem Karić i Emina Hasanbegović dijele prvo mjesto, s maksimalno osvojenih bodova, u konkurenciji prvih razreda. Haris Imamović je prvi, a Namik Hadžović drugi u konkurenciji trećih. Tarik Rahmanović je drugi, a Faruk Arnaut treći u konkurenciji četvrtih razreda. Zapažene rezultate postigli su i Asija Rahmanović (4. mjesto u konkurenciji drugih), Ilma Tanović (7. mjesto u konkurenciji drugih), te Haris Mališević (4. mjesto u konkurenciji trećih) i Salahudin Smailagić (6. mjesto u konkurenciji četvrtih).

Učenici Druge gimnazije takmičarsku sezonu iz fizike započeli su sjajnim rezultatima, i to netom nakon što su učenici naše škole briljirali apsolutnom pobjedom u svim kategorijama na Kantonalnom takmičenju iz matematike. Nadamo i vjerujemo da će do kraja godine obje ekipe briljirati i na brojnim drugim takmičenjima koja im predstoje. Čestitamo učenicima i profesorima fizike Sabinu Mujakiću i Jasmini Baluković na ostvarenim rezultatima.