MYP Community Project: ASL priručnik za nastavu

IB Middle Years program učenicima pruža priliku da u okviru Community projekta organiziraju društveno-odgovorne aktivnosti. Pored brojnih projekata tematski povezanih pandemijskim utjecajem, učenici prvih razreda su osmislili i nešto drugačije aktivnosti. Jedan od takvih je zasigurno i projekat Asje Zare Lagumdžije, Delare Nakaš i Mustafe Čelića koji su, uz mentorsku podršku profesorice Aide Suljić, kreirali ASL priručnik. Riječ je o ilustrativno bogatom priručniku američkog znakovnog jezika opremljenom osnovnim uputama za komuniciranje s gluhonijemim osobama. Također, učenici su ovaj priručnik namijenili, prije svega, nastavnicima kako bi školu učinili inkluzivnim mjestom za pravedan i jednak pristup obrazovanju. Čestitamo našim učenicima na sjajnoj ideji i njenoj realizaciji.

Priručnik možete preuzeti OVDJE