SVEČANI PRIJEM UČENIKA PRVIH RAZREDA

Prvog dana nove školske godine, u dvorištu škole organiziran  je svečani prijem učenika prvih razreda Druge gimnazije. Bila je to prilika da se učenici upoznaju s novom sredinom i svojim profesorima. Na početku svečanosti intonirana je himna i podignuta zastava Bosne i Hercegovine, a učenicima se prigodnim govorom obratio profesor Seid Alibegović,  direktor Druge gimnazije. Poželio je dobrodošlicu svim učenicima  i profesorima čestitavši početak nove školske 2021/22. godine, s željom da ova godina bude bolja od prethodne, te  da učenici i profesori što više vremena provedu u školskim klupama. U svom govoru je istakao  da je Druga gimanzija škola s 116 godina tradicije, koju su u različitim epohama pohađale generacije učenika, koje su ostavile trajan pečat u razvoju našeg društva. Nakon toga je pročitana poruka ministrice za odgoj i obrazovanje u Vladi Kantona Sarajevo,  gđe Naide Hota-Muminović, koja je istakla da Druga gimnazija već desetljećima postavlja visoke standarde svima u obrazovanju. Poželjela je sretan početak nove školske godine, uz poruku učenicima i profesorima da nastave  ponosno nositi svjetlo znanja i lijepoga odgoja. Na današnjoj svečanosti istaknuto je da ove godine naša škola upisuje 10 odjeljenja prvih razreda, po pet u nacionalnom i myp programu. Nakon toga su razrednici prvih razreda prozvali svoja odjeljenja i uputili se u učionice na uvodni čas. Bitno je istaći da se sama ceremonija, kao i uvodni čas, održao u skladu s važećim preporukama i epidemiološkim mjerama. Od sutra učenici u školskim klupama počinju slušati nastavu po važećem rasporedu časova. Svima želimo dobro zdravlje, te sretnu i uspješnu novu školsku godinu.