DODIJELJENE STIPENDIJE ALUMNI ASOCIJACIJE

Nakon mjesec dana rada i velikog broja pristiglih prijava na Konkursu za dodjelu stipendija nadarenim učenicima Druge gimnazije u školskoj 2021/22. godini, Alumni asocijacija naše škole objavila je odluku o izabranim kandidatima. Komisija koju su činili profesori naše škole Sandra Muratović, Dženeta Ajanić i Amar Bašić imala je težak zadatak da odredi buduće stipendiste Alumni asocijacije, jer se prijavio veliki broj učenika, koji su se pokazali ne samo kao odlični i uzorni u nastavi,  već i kao oni koji su na raznim domaćim i međunarodnim takmičenjima donijeli brojne medalje našoj školi. Na kraju je izabrano osam najboljih kandidata, koji su osvojili najviše bodova i koji će u narednih deset mjeseci primati stipendiju. To su: Benjamin Mujkić, Boris Stanković, Ervin Macić, Haris Imamović, Emira Ibrahimović, Asja Ćatić, Admir Zatega i Namik Hadžović. Navedenim učenicima stipendije će biti uručene na posebnoj svečanosti. Alumni asocijacija Druge gimnazije upućuje čestitke dobitnicima stipendije, a  svim učenicima koji su učestvovali na ovom konkursu zahvaljuje i želi mnogo sreće i uspjeha u daljem školovanju.