DRUGA GIMNAZIJA DOBILA EVROPSKU OZNAKU KVALITETE

Drugoj gimnaziji je dodijeljena Evropska oznaka kvalitete za izuzetan rad u eTwinning projektu "Mathematics Film Festival 2021 / Matematički filmski festival 2021". Ovaj neobični filmski festival pokrenule su tri profesorice matematike, među kojima je i profesorica naše škole Dženeta Ajanić. Na završnoj manifestaciji eTwinning projekta Mathematics Film Festival 2021, održanoj 17. maja u Međunarodnoj osnovnoj školi Richmond Park u Sarajevu, kratki igrani film „Pisanje po zidu“ učenika Druge gimnazije osvojio je prvu nagradu.

U obrazloženju eTwinninga, između ostaloga, kažu: “To znači da je vaš rad kao i angažman vaših učenika i škole priznat na najvišem evropskom nivou.” Osim toga, ovaj projekat će biti izložen na posebnom mjestu na evropskom portalu www.etwinning.net.

Čestitamo još jednom profesorici Ajanić i našim učenicima na ovom jedinstvenom postignuću, uz nadu da će ovo priznanje biti podstrek za razvijanje sličnih projekata i postizanje međunarodnih priznanja.