UČEŠĆE U VELIKOJ AKCIJI POŠUMLJAVANJA

U okviru velike akcije pošumljavanja, kojom se na području Kantona Sarajevo u narednom periodu planira posaditi 500.000 novih sadnica, učenici trećih razreda nacionalnog i IB diploma programa su u utorak 16. novembra dali svoj doprinos, zasadivši veliki broj novih sadnica na području lokaliteta Mehina Luka u općini Hadžići. Aktivnost su učenici realizovali u okviru društveno korisnog učenja i IB CAS aktivnosti. Aktivnost su koordinirale profesorice Enisa Karamešić i Aida Sejdić-Melezović.

U aktivnosti pošumljavanja u ovom periodu učestvuju sve srednje škole u Kantonu, a učenici naše škole su bili prva grupa u ovoj sjajnoj ekološkoj akciji koju na nivou kantona za učenike organizuje Ministarstvo odgoja i obrazovanja KS.