INTERAKTIVNA RADIONICA MEDICINSKIH SLUČAJEVA

U srijedu, 24. novembra 2021, održana je interaktivna radionica medicinskih slučajeva predavača i studenta Medicinskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu Dine Arapovića. Radionici su prisustvovali učenici III-2, III-3 i III-5 odjeljenja zajedno sa njihovom profesoricom biologije Dženisom Buljugić.

Učenici su tokom ove radionice imali priliku, pored primjene vlastitog znanja, steći i nova znanja, kako o anatomiji čovjeka tako i o datoj dijagnozi. Do dijagnoze su došli kroz razna pitanja, igrice i navođenja predavača. Neke od novih informacija za njih su bile kako funkcioniše EKG, šta dovodi do srčanog udara, šta je hernija i kakve vrste hernije postoje, koliko je ona opasna i tako dalje. U sat vremena radionice, svi su imali priliku biti dijagnostičari kao „Dr. House“ te ju je to učinilo još zanimljivijom.