NOVOGODIŠNJA ČESTITKA

U godini koju ispraćamo Druga gimnazija Sarajevo obilježila je 116 godina odgojno-obrazovnog rada. Naši učenici, profesori, stručni saradnici i ostalo osoblje vrijedno su radili na kreiranju poticajnog okruženja za rad, razvijanju projektnih aktivnosti i ostvarivanju značajnih rezultata na svim poljima. Naši učenici su nas učinili ponosnim, po ko zna koji put, osvojivši brojne medalje na međunarodnim takmičenjima iz matematike i informatike. Sve to ne bi bilo moguće bez naših profesora koji su ih predano spremali za ove uspjehe. Ostvarili smo uspjehe i u literarno-umjetničkom stvaralaštvu, filozofiji, jezicima, sportu. Organizovali smo brojne projekte na nivou škole i u saradnji s drugim ustanovama i organizacijama. Početak školske godine obilježilo je otvaranje multimedijalnog prostora Kuće znanja, u kojem smo realizirali brojne događaje i susrete. I ove godine smo uspješno obilježili online Dan škole, ali i druge značajne manifestacije poput Dana maternjeg jezika. Držali smo stručne seminare i edukacije za profesore, organizovali posjete kulturnim ustanovama, učestvovali u humanitarnim akcijama, razvijali interdisciplinarne projekte, sarađivali sa školama iz regije, domaćim i stranim univerzitetima, a prepoznati smo i po inovativnim nastavnim praksama. Svoju odgojno-obrazovnu misiju smo i ove godine obavili odgovorno i nastavit ćemo i u novoj godini potvrđivati važnost naše profesije.

Svim učenicima i uposlenicima Druge gimnazije želimo uspješnu i sretnu Novu 2022. godinu.