Izložba fotografija “Opsada grada Sarajeva” u Drugoj gimnaziji

Povodom obilježavanja Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine u holu naše škole je organizovana izložba fotografija na temu “Opsada grada Sarajeva”. Izložbu su pod mentorstvom profesora Emira Ševe, pripremile učenice trećeg i četvrtog razreda nacionalnog programa: Emma Kulenović, Atija Demirović, Amna Krnić, Emina Hamamdžić, Nejra Karabegović, Eldina Sadiković i Mia Popović.

Slike prikazuju kako se odvijao svakodnevni život u opkoljenom, granatiranom i snajperisanom gradu. Vuneni džemper dječaka Nermina Divovića, koji je ubijen snajperskim metkom, fotografije masakra na Markalama, natpis “Don’t let them kill us” sa izbora za mis Sarajeva 1993. godine, natpis “Pazi snajper”, dječje igračke, kanisteri za vodu, samo su neke od scena prikazane na fotografijama koje svjedoče o životu ljudi u opkoljenom Sarajevu.

Fotografije izložbe možete pogledati u prilogu ovog teksta i u holu naše škole.