PREZENTACIJE VISOKOŠKOLSKIH USTANOVA

Sredinom ovog mjeseca u našoj školi, u sklopu programa profesionalnog usmjeravanja učenika, organizirane su prezentacije visokoškolskih ustanova. Maturantima su se predstavili Farmaceutski fakultet Univerziteta u Sarajevu,  Internacionalni univerzitet „Burch“, te Sarajevo School of Science and Tehnology. Oni su predstavili svoje studijske programe, smjerove koji se nude na fakultetu, način rada i ostale bitne informacije za buduće studente. Poseban akcenat je bio na upisu u prvu godinu studija, polaganje prijemnog ispita i organizaciju studentskog života. Također, govorilo se i o mogućnostima zapošljavanja nakon završenog studija. Učenici su imali priliku da saznaju veoma korisne informacije, koje im mogu biti važan putokaz u daljem izboru profesionalne karijere. Koordinatorica programa profesionalnog usavršavanja učenika, pedagog Elida Čaušević, kazala je da će se slične aktivnosti nastaviti i u narednom periodu, jer su mnogi fakulteti iskazali zanimanje da se predstave učenicima Druge gimnazije. Bit će ovo prilika da se uspostavi saradnja s navedenim ustanovama, u cilju što boljeg povezivanja učenika i njihovih budućih fakulteta i univerziteta.