BRILJANTI REZULTATI NA KANTONALNOM ŠAHOVSKOM TAKMIČENJU

U organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS i Šahovskog saveza Kantona Sarajevo 22. marta 2022. godine održano je prvo Kantonalno šahovsko takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola čime se ovaj sport i vještina uvode u školske vannastavne aktivnosti.

Ponosni smo što su naši učenici i u ovom takmičenju pokazali izuzetno znanje i vještine te su briljirali zauzevši sami vrh. Na prvom mjestu je učenik IV razreda Hastor Tarik, a odmah na drugom Kapidžić Edhem, dok ih na četvrtom prati također učenik četvrtog razred Gološ Adi. Pored njih, sjajne rezultate su ostvarili i učenici Beca Faris na 12. mjestu, Udovičić Ivor na 18. mjestu, Erović Ilhan na 26. mjestu, Stanišić Alek na 49. mjestu i Džemić Imran na 56. mjestu.

Čestitamo našim učenicima i želimo im puno uspjeha u budućim šahovskim takmičenjima.