IZLOŽBA PERSONALNIH PROJEKATA

U prostorijama Muzeja Druge gimnazije u toku je izložba Personalnih projekata učenika drugih razreda Middle Years programa. Personalni projekat predstavlja poseban rad koji se radi duži vremenski period i u kojem učenici imaju priliku da istraže temu koja ih najviše zanima. Cilj projekta je da učenici na kraju pohađanja MYP-ja na odabranoj temi iz oblasti koja ih zanima pokažu znanje i vještine koje su stekli tokom studiranja u ovom programu. Ove godine svjedočili smo izuzetnim učeničkim projektima, koji su obuhvatali sve sfere života: umjetnost, sport, tehnologija, humanitarni rad,  ekologija, moda i dizajn. Za svaki Personalni projekt, pored finalnog proizvoda, učenici su dizajnirali i posebne plakate, na kojima su predstavili vizuelni identitete svog projekta. Ove godine bilo je dosta projekata inkluzivnog karaktera, koji podrazumijevaju rad s osobama s poteškoćama, kao i slijepim i slabovidnim osobama. U gotovo svim projektima naši  učenici su pokazali izuzetnu maštovitost i kreativnost, a neki od njihovih proizvoda i u budućnosti će krasiti školske prostorije. Pozivamo vas da posjetite izložbu i uvjerite se u kreativnost i znanje učenika naše škole.