USPJEH NAŠIH UČENIKA NA DRŽAVNOJ OLIMPIJADI IZ NJEMAČKOG JEZIKA

Pod pokroviteljstvom Goethe Instituta u Sarajevu 6. maja 2022. godine održano je Državno takmičenje iz njemačkog jezika pod nazivom „Olimpijada njemačkog jezika 2020“.

Učešće su uzeli najbolji učenici iz cijele Bosne i Hercegovine, a naša Una Subotić obradovala nas je sjajnim uspjehom, prvim mjestom na jezičkom nivou B2 i time se kvalificirala za „Internacionalnu njemačku olimpijadu 2022“ koja će biti održana u Hamburgu u periodu od 25. jula do 5. augusta za pobjednike iz 57 država svijeta.

Talentovana Una je pokazala ne samo izuzetno poznavanje njemačkog jezika, nego i druge vještine neophodne za daljnji plasman. Uni želimo mnogu uspjeha i kao škola se ponosimo time što će imati priliku da našu školu predstavlja na internacionalnom nivou.