SVEČANA DODJELA DSD DIPLOMA

U utorak 26. aprila u prostorijama naše školi u Kući znanja uz prigodan program je upriličena dodjela DSD diploma za učenike četvrtih razreda koji su četiri godine pohađali DSD program. Diploma je dodijeljena za 23 učenice i učenika.

Dva učenika iz spomenute generacije Dino Aganović i Rijad Okić dobili su DAAD stipendiju za cjelokupan studij u Saveznoj Republici Njemačkoj. Radi se o prestižnoj stipendiji koja se dodjeljuje stranim studentima i naučnicima. Tako i mi kao škola koja veoma uspješno realizira DSD-program i kao članica inicijative PASCH-škola pripremamo naše učenike za ispite Njemačke jezičke diplome, a njih nekoliko u cijeloj državi dobije i spomenutu stipendiju. Naša škola ima tu čast da su odabrana čak dva učenika iz naše škole.