VELIKIM ZVONOM OZVANIČEN KRAJ NASTAVE ZA MATURANTE DRUGE GIMNAZIJE

Danas, 10. maja 2022, tačno u 12 sati velikim zvonom je ozvaničen kraj nastave za oko 150 maturanata i maturantica oba programa u Drugoj gimnaziji Sarajevo. Kao i uvijek do sada, bio je ovo dan ispunjen radošću i sjetom, kako među učenicima tako i među njihovim profosorima i razrednicima. Maturantima se obratio i direktor naše škole profesor Seid Alibegović, podsjetivši ih da zauvijek nose vrijednosti i znanje koje su stekli u četverogodišnjem pohađanju Druge gimnazije. Generacija koju ispraćamo činila nas je ponosnim sve ove godine posebno u matematičkim i informatičkim uspjesima, a medalje nisu izostajale niti u polju filozofije, književnosti, sporta, ekonomije, biologije, fizike i dr. Sretni smo što smo u dalji život ispratili još jednu sjajnu generaciju i što će sa stečenim znanjem iz naše škole nastaviti briljirati na višim akademskim nivoima. Iako je simbolično nagoviješten kraj nastave, maturantima predstoji još izazova koje moraju premostiti prije nego li krenu dalje ka osvajanju novih akademskih postignuća i savladavanju životnih prepreka, a to je odbrana maturskih radova i polaganje međunarodne mature.