VJEŠTINE UPRAVLJANJA LIČNIM FINANSIJAMA

U sklopu projekta Vještina upravljanja ličnim finansijama, kojeg organizira Centralna banka Bosne i Hercegovine i EFSE, učenici trećeg razreda IBDP-ja imali su priliku da zajedno sa profesoricom Azeminom Efendić prisustvuju obuci koja je održana 28. 4. 2022. godine u prostorijama Centralne banke BiH. Cilj ove obuke je bio da se zajedničkim aktivnostima postigne veća zastupljenost finansijske edukacije i unaprijedi nivo obrazovanja i korisnih vještina mladih u Bosni i Hercegovini. Tokom ove prezentacije učenici su imali priliku da nauče dosta novih i zanimljivih stvari o pravilnom vođenju ličnih finansija.

Kao nastavak ovog za učenike veoma interesantnog projekta, uz pomoć realizirane edukacije u prostorijama Centralne banke Bosne i Hercegovine, učenici naše škole Asja Hajro, Nejla Mahmutović i Roko Rosić su zajedno sa profesoricom Azeminom Efendić organizirali sličnu prezentaciju 16. 5. 2022. godine za sve učenike trećeg razreda IBDP s ciljem edukacije mladih ljudi o upravljanju ličnim finansijama. Navedenoj prezentaciji su pored učenika prisustvovali i direktor naše škole Seid Alibegović, te organizatori ovog projekta iz Centralne banke Bosne i Hercegovine. Kroz prezentaciju učenici su ukazali na primjere i greške koje ljudi prave, ali i ponudili savjete kako da se te situacije izbjegnu i riješe. Smatramo da je ovo bilo veoma poučno iskustvo za sve učenike koji su prisustvovali edukaciji, te da su stekli više znanja o finansijama koje će im koristiti u budućnosti.