POSJETA PREDSTAVNIKA TEHNOLOŠKOG UNIVERZITETA IZ ANKARE

U srijedu 25. maja ove godine Drugu gimnaziju posjetili su predstavnici Tehnološkog univerziteta „Ostim“ iz Ankare. Posjeta je realizirana pod pokroviteljstvom Ambasade Republike Turske u Bosni i Hercegovini. Naši gosti, na čelu s profesoricom Bahar Erdal s Odsjeka za ekonomiju, sastali su se s direktorom škole Seidom Alibegovićem, koji ih je upoznao s aktivnostima i uspjesima naše škole. Ovom prilikom uspostavljena je saradnja između Druge gimnazije i Tehnološkog univerziteta, koja uključuje razmjenu iskustava i znanja između ove dvije institucije, što će biti od koristi svim učenicima i uposlenicima naše škole. Gosti su bili impresionirani viđenim i doživljenim i poželjeli su da u narednom periodu organiziraju i prigodno predavanje za naše učenike.