Interdisciplinarni (STEAM) projekat pod nazivom "Ponornica";

Dana 30. maja 2022. godine održana je prezentacija projekta u prostorijama škole, a kao dio CAS aktivnosti učenika III-1 i III-2 IB odjeljenja.

Projekat je osmišljen i realiziran zajedničkom saradnjom profesorica Nermane Imamović, Sandre Muratović, Lejle Čaušević i Sevlete Abdić.

U samom projektu učestvovalo je 17 učenika, a jučer su prezentovali rezultate istraživanja svojim kolegama iz razreda.

Radeći na projektu učenici su imali priliku uraditi književnu interpretaciju djela "Ponornica" Skendera Kulenovića, kao i interpretaciju sa stajališta drugih nauka (geografije, historije i psihologije), što im je približilo vrijednosti STEAM pristupa u nastavi.

Učenici su naučili mnogo toga i izrazili želju za učešćem u ovakvim projektima i u budućnosti.