ISPRAĆENA JOŠ JEDNA GENERACIJA MATURANATA DRUGE GIMNAZIJE

U srijedu 1. juna u predivnom ambijentu sarajevskog hotela “Holiday” u život je ispraćena još jedna generacija maturanata Druge gimnazije. Bila je ovo noć puna emocija za učenike, profesore i roditelje. Na početku svečanosti maturantima se prigodnim govorom obratio direktor škole Seid Alibegović, koji je istakao da su uposlenici Druge gimnazije ponosni na ovu generaciju maturanata, koja je kao rijetko koja do sada imala velikoga uspjeha na domaćim i međunarodnim takmičenjima iz svih oblasti, a posebno iz matematike, fizike i informatike. Posebno se zahvalio njihovim roditeljima i profesorima na doprinosu koji su dali da ovi mladi ljudi uspješno završe svoj srednjoškolski put. Potom su se maturantima obratili razrednici, koji su istakli sve sretne trenutke i izazove kroz koje su u protekle četiri godine prolazili i zaželjeli im sreću u daljem školovanju. Svoj ponos nisu krili ni profesori, koji su kazali da je s ovom generacijom bilo lahko raditi jer oni postavljalju standarde izvrsnosti na svim poljima. Mnogi od tek svršenih maturanata svoj put će nastaviti studirajući na najprestižnijim svjetskim univerzitetima, što je uspjeh za sebe. Svim učenicima, roditeljima i profesorima koji su izveli na pravi put još jednu generaciju učenika Druge gimnazije najsrdačnije čestitamo, a maturantima želimo mnogo uspjeha i srećče u životu uz poruku da će vrata naše škole za njih uvijek biti otvorena.