IZLET UČENIKA PRVIH MYP RAZREDA

Od 7. do 9. juna 2022. godine realiziran je  trodnevni izlet za učenike pet odjeljenja prvih razreda na Boračko jezero. Bila je to prilika da učenici upoznaju prirodne ljepote i kulturnohistorijsko naslijeđe naše zemlje. Putovanje je realizirano kao redovna aktivnost, a obuhvatilo je učenike prvih razreda, s kojima su bili profesori Aida Kalaba-Musić, Kenan Velić, Lejla Čaušević, Vedad Mulavdić, Iris Čapelj, a vođa puta je bila koordinatorica IB MYP programa Elvira Kukuljac. Prvi dan putovanja učenici su obišli Titov bunker u Konjicu, gdje su saznali nešto više o izgradnji i namjeni ovog impresivnog objekta. Nakon toga smjestili su se u Eko selo na Boračkom jezeru, gdje su uživali u igri i prirodnim ljepotama naše zemlje. Drugi dan organizovan je rafting na rijeci Neretvi, koji je bio poseban doživljaj za sve naše učenike i profesore. Posljednji dan putovanja bio je rezervisan za posjetu Muzeju Bitke za ranjenike u Jablanici, gdje su učenici imali priliku naučiti nešto više o ovoj najhumanijoj bici u Drugom svjetskom ratu.  Svi učenici i profesori su uživali u putovanju, naučili nešto novo, a raspoloženje nije mogla pokvariti ni kiša koja ih je pratila posljednjeg dana putovanja.