EKONOMSKA OLIMPIJADA: DRUGA GIMNAZIJA EKIPNO NAJBOLJA

Finalisti naše škole Roko Rosić, Nejla Mahmutović, Nikola Obradović, Ali Šabanović i Ivor Udovičić su, zajedno sa profesoricom ekonomije Azeminom Efendić, prisustvovali finalnom krugu takmičenja BH Ekonomske olimpijade 2022 koja je održana 27. augusta.

Učenik Roko Rosić je osvojio drugo, a Nikola Obradović četvrto mjesto i time će zajedno sa još tri takmičara predstavljati BiH u finalu Međunarodnog takmičenja ekonomske olimpijade u Budimpešti u periodu od 6. do 9. septembra.

U poretku škola, prvo mjesto je ubjedljivo osvojila Druga gimnazija Sarajevo s ukupno 101 bodom. Inače, na ovogodišnjoj BH Ekonomskoj olimpijadi prijavilo se 48 škola iz cijele BiH, a 445 učenika je uzelo učešće na prvom testiranju.

Čestitamo našim učenicima na briljantnom rezultatu, kao i profesorici Azemini Efendić, bez čije nesebične mentorske podrške ovakvi rezultati ne bi bili mogući.