POSJETA PREDSJEDNIKA KANTONALNOG ODBORA SINDIKATA

U utorak 27. septembra Drugu gimnaziju posjetio je Admir Šuvalić,  predsjednik Kantonalnog odbora Sindikata srednjeg i visokog obrazovanja, nauke i kulture Kantona Sarajevo. Bila je to prilika da se u razgovoru s članovima Sindikalne organizacije naše škole progovori o svim aktuelnim pitanjima iz domena rada sindikata. U ime Sindikalne organizacije Druge gimnazije prisutnima se obratila predsjednica Lejla Čaušević, koja je istakla da je ovaj susret organizovan na inicijativu Sindikalnog odbora, kako bi se radnicima dala prilika da u direktnom razgovoru s najodgovornijim ljudima u kantonalnom sindikatu postave sva ona važna pitanja iz domena radničkih prava: status na poslu, pitanje novog kolektivnog ugovora, koeficijenta za obračun plaća,  dostojanstva radnika, izmjene aktuelnih propisa i pravilnika, edukacije članova sindikata i drugo. Obraćajući se radnicima, g. Šuvalić je istakao da je ovo prva u nizu posjeta školama, te da je Druga gimnazija jedna od ustanova u Kantonu Sarajevo u kojoj ima najveći broj članova sindikata u odnosu na broj zaposlenih, što pokazuje povjerenje u sindikat. Također je istaknuto da se samo jedinstvom svih članova sindikata može poboljšati status radnika u obrazovanju. Prisutni radnici su pozdravili promjenu na čelu Kantonalnog odbora sindikata i u dinamičnom razgovoru dotakli se svih najbitnijih tema koje se tiču zaštite radničkih prava. Tokom posjete, g. Šuvalić je održao sastanak i s direktorom škole Seidom Alibegovićem, na kojem je istaknuto da je saradnja između sindikata i uprave ključna za stvaranje dobre radne atmosfere i donošenje odluka za dobrobit svih radnika.