Posjeta učenika bilingvalnog programa Odsjeku za germanistiku na Filozofskom fakultetu

Učenici trećih i četvrtih razreda bilingvalnog programa posjetili su 17. novembra Odsjek za germanistiku Filozofskog fakulteta u Sarajevu. Učenici su bili u pratnji profesora Emira Ševe. Razlog posjete je učešće u radionici "Savremeni pristup i korištenje stripa u nastavi", u kojoj su pored učenika i profesora učestvovali i studenti druge godine Odsjeka za germanistiku. Učenici su prezentirali svoje samostalno izrađene stripove sa historijskim temama na njemačkom i bosanskom jeziku, te na veoma kreativan način uvezali svoja znanja i vještine iz predmeta historije i njemačkog jezika. Sarajevski atentat, Francuska građanska revolucija, otkriće električne energije, Kubanska kriza i razvoj automobilske industrije, samo su neke od tema iz svjetske i nacionalne historije koje su naši učenici obradili i intepretirali kroz svoje izrađene stripove. Studenti su na kraju radionice analizirali, evaluirali i ocijenili stripove naših učenika, a nisu krili svoje oduševljenje njihovim postignutim rezultatima. Ova posjeta je za naše učenike predstavljala jedno, zaista, dragocjeno iskustvo.