PRVI DAN NA GIMNAZIJADI

U velikom isčekivanju dočekali smo i prvi dan Gimnazijade 21. 11. 2022. godine. Nakon sumorne tri godine pauze vratili smo se na terene u još većem broju, s velikim očekivanjima, puni energije i entuzijazma, spremni za pobjedu.

Ove godine odvijaju se takmičenja iz tri različite discipline: odbojke, stolnog tenisa i košarke. Za svaku od navedenih disciplina, zahvaljujući velikom odazivu učenika, škole su oformile muške i ženske ekipe, pa tako i naša škola.

Prva utakmica koja se odigrala bila je ženska košarka s članicama: Dunja Dizdarević I-1IB, Iman Milavica I-2IB, Leonarda Miličević I-2IB, Naida Šadija III-1, Iman Tanović IV-3, Nejla Velić I-5, Asja Sabirović II-2IB,  Anja Zubac I-5. Nažalost naše košarkašice nisu pobijedile, ali su na terenu dale svoj maksimum. Svoje su pripreme imale s profesorom Kenanom Velićem.

Ali, unatoč prvom gubitku, naša muška ekipa osigurala nam je spektakularnu pobjedu i sjajnu igru i neponovljivu atmosferu među navijačima. Svi su uz ogroman pljesak i ohrabrujuće riječi propratili naše košarkaše. Članovi našeg jedinstvenog tima su: Dan Kalmar I-3, Damir Muftić I-3, Danis Damadžić II-4, Bakir Hadžović II-4, Tarik Kadribegović I-3, Hamza Đedović II-4, Lejs Hodžić II-3IB, Rijad Čampara II-4, Faris Ćerim II-5IB, Ajdin Bečirović III-3, Tarik Bukva IV-4, Mirza Drljević IV-3, a profesor uz pomoć kojeg su se dobro pripremili je profesor Kenan Velić, a rezultat ove utakmice je bio u korist naše ekipe.

Članovi tima našeg ženskog odbojkaškog tima čine Ena Barakovac I3IB, Lajla Glamoč I4IB, Inaja Totić I5, Anja Zubac I5, Berina Sokolović II3, Selma Šehović II3, Lejla Škijelj II3, Lana Hrabač III3, Ilda Mujezinović IV1, Lamija Čaušević IV2, Adna Husić IV2, Glamoč Amna III, koje su zajedno s profesoricom Džaninom imale pripreme svake sedmice neposredno pred Gimnazijadu. Trud, rad i predanost itekako su se pokazali u današnjim utakmicama imajući na umu da su naše reprezentativne odbojkašice odnijele pobjedu, ostvarivši izvanredan rezultat. U istom pobjedničkom duhu igrala je i muška odbojkaška ekipa: Tarik Čengić III1IB, Ammar Pašanović III2IB, Sadik Selmanagić III2IB, Ajdin Bečirović III3, Benjamin Đozić III3IB, Anes Đumišić III4, Benjamin Mahmutović III4, Abdullah Šabić III4, Tarik Ćatić IV1, Mirza Drljević IV3, Tarik Bukva IV4, Alija Bečirbegović IV5, koja je isto tako odnijela pobjedu popraćenu pobjedničkim rezultatom. Pripreme su također imali s profesoricom Džaninom.

Rezultatima iz stolnog tenisa smo također jako zadovoljni. Učenice u ovoj disciplini koji su se takmičile su: Ema Brekalović III-2, Emina Hasanbegović III-1, Ilma Čeljo III-1, a učenici: Ilhan Erović  IV-1, Ammar Trnka III-4, Kemal Bećarević III-4, Ahmed Spahić III-1, Fatih Efe Memišević II-1. Nestrpljivo iščekujemo sutrašnje finale ne sumnjajući u naše tenisere i njihov potencijal.

Prvi dan bio je propraćen smijehom, druženjem i uživanjem. Gimnazijada je ponajprije jedini događaj ovakve prirode gdje se okuplja toliko škola na jednom mjestu, čak 11, kako bi se prvenstveno zabavili, zbližili i upoznali. Ovakav događaj bio je prijeko potreban nakon Covid situacije, koja nas je većinu obeshrabrila. Ali, kako se sve ponovo vraća u normalu, nadamo se da će biti još mnogo prilika ovog tipa gdje će škola podupirati naše đake da se iskažu u nekim vannastavnim aktivnostima i pokažu svoje vještine.

Izvještaj su pripremile članice naše novinarske sekcije Ena Smajilhodžić i Merjem Rovčanin.