DIPLOMATSKI BAZAR

Nakon dvogodišnje pauze zbog pandemije koronavirusa, Diplomatski bazar je proteklog vikenda ponovo  otvorio svoja vrata posjetiocima. U Kulturno-sportskom centru Skenderija u organizaciji stranih ambasada u Bosni i Hercegovini ponovo smo u jednom danu mogli obići cijeli svijet i probati različite proizvode. Kao i svaki put, i ove godine učenici Druge gimnazije učestvovali su na ovom prestižnom događaju. Čak 70 volontera, učenika MYP i DP programa dalo je svoj doprinos realizaciji ovog događaja. Uz sve to, bazar je imao i humanitarnu dimenziju, jer je realizovana saradnja s organizacijom Pomozi.ba, a prikupljena sredstva na bazaru bit će donirana udruenjima u Bosni i hercegovini koja pomažu djeci. Aktivnost je izvedena pod mentorstvom profesorice Aide Sejdić- Melezović.