VEDAD GAŠTAN NA RADIONICI U TIRANI

Početkom decembra u Tirani, u gimnaziji „Sami Frashëri“, održana je dvojezična radionica o temi „Meine Stadt, aber anders“ / „My city made different“. Radionica je organizovana tokom posjete njemačkog predsjednika Franka Valtera Štajmajera zemljama Zapadnog Balkana. Radionici je prisustvovalo 12 učenika iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbije, Kosova i Sjeverne Makedonije. Našu zemlju predstavljao je učenik IV-1 razreda Vedad Gaštan. Odlazak u Albaniju organizovan je u sklopu DSD programa koji se uspješno implementira u našoj školi. Vedad je imao priliku da predsjedniku Njemačke predstavi ljepote Bosne i Hercegovine i Sarajeva, ali i da iznese svoje razmišljanje o tome kako bi se pojedini problemi, poput zagađenosti zraka ili gradskog prevoza, u našem gradu mogli riješiti. Uspjeh je tim i veći što je stručni savjetnik za njemački jezik organizacije ZfA , g. Tomas Poland od svih škola koje implementiraju DSD program izabrao upravo Drugu gimnaziju da pošalje učenike na ovaj događaj. Ovo je još jedan pokazatelj da su učenici naše škole uspješni na svim poljima i da mogu doprinijeti rješavanju problema u svojoj lokalnoj zajednici, a i šire.