PREZENTACIJA O RODNO ZASNOVANOM NASILJU

U četvrtak 8. decembra u Kući znanja održana je prezentacija o rodno zasnovanom nasilju. O ovoj vrlo važnoj temi govorile su Aida Smajlović i Dženana Halilović, saradnice Udruženja za promociju zdravog psihofizičkog razvoja i života kroz preventivno djelovanje „Sanus“. U sklopu časova odjeljenjske zajednice, radionici su prisustvovali učenici II-3 i II-4 razreda myp, koji su imali priliku da kroz prezentaciju, a potom i diskusiju o ovoj temi saznaju više o načinima pojavljivanja i prevencije rodno zasnovanog nasilja. Istaknuto je da je rodno zasnovano nasilje danas veoma prisutno u društvu i da se ne manifestira samo u fizičkom obliku, već i kao verbalno i emocionalno. Učenici su saznali kome se mogu obratiti u slučaju eventualne pojave nasilja u školi ili bližoj okolini. Nakon predavanja, realizovana je i diskusija u kojoj su učenici iznijeli svoj stav o ovoj temi. Koordinatorica aktivnosti bila je Denisa Čordalija, IB pedagog-psiholog.