POSJETA AL JAZEERI BALKANS

U ponedjeljak 12. decembra 2022. godine učenici i učenice Druge gimnazije Sarajevo, u sklopu radionice o medijskoj pismenosti koja je realizirana u saradnji s Mediacentrom Sarajevo, posjetili su regionalnu TV-kuću Al Jazeera Balkans.

Učenici su, u pratnji profesorice Jasne Kovo Salkić i koordinatorice Mediacentra Sanje Đurić, imali priliku vidjeti kompletan proces realizacije medijskog sadržaja u studiju i režiji kao i web-redakciji. Tom prilikom su medijski profesionalci Al Jazeere Balkans prezentovali na koji način obrađuju informacije i provjeravaju izvore prilikom objavljivanja vijesti, o čemu se naši učenici redovno edukuju kroz redovne nastavne i vannastavne aktivnosti o važnosti medijske pismenosti.