NAGRAĐEN PROZNI RAD HENE RAHMANOVIĆ

U konkurenciji od 106 proznih radova učenika iz 17 sarajevskih srednjih škola pristiglih na ovogodišnji konkurs Matice hrvatske u Sarajevu, prozni rad „Bosanske heroine“ Hene Rahmanović, učenice IV razreda Diploma programa osvojio je treću nagradu. Henin uspjeh još je i veći kada se zna da je nagrada osvojena u godini kada  Matica hrvatska proslavlja svoj veliki jubilej  ̶  180 godina neprekidnog rada.  Na svečanosti uručenja nagrade, održanoj u četvrtak 29. decembra u Muzeju književnosti i pozorišne umjetnosti Bosne i Hercegovine, istaknuto je da je i ove godine na tradicionalni konkurs za najbolji prozni i poetski rad pristiglo dosta kvalitetnih radova, te da je žiri imao težak zadatak da izabere najbolje.  Nagradu je uručila Silva Vujović, sekretarka sarajevskog ureda Matice hrvatske, koja je istakla da je ove godine Zbornik proznih i poetskih radova sarajevskih srednjoškolaca štampan na preko 200 strana, i da to pokazuje da je mladim ljudima samo potrebno dati prostor da iskažu svoj veliki književni talenat. Potrctala je da među dobitnicima ima i onih koji su već nekoliko puta osvajali ovu nagradu.  Nakon ceremonije dodjele nagrade, Hena nije krila zadovoljstvo što je njen rad na konkursu ocijenjen kao jedan od najboljih. Pored nagrađenog rada u ovogodišnjem zborniku štampani su radovi i ostalih naših učenika koji su učestvovali na konkursu: Farisa Rastodera, Mile Mosce, Iman Salahović, Merjem Rovčanin, Lejle Kujraković i Lejle Sajre Ramović, što je pokazatelj da naši učenici imaju šta da pokažu i na polju književnoumjetničkog stvaranja. Čestitamo našoj Heni, kao i profesorici Nermani Imamović na osvojenom priznanju, a nagrađeni tekst možete pročitati na linku:

Bosanske heroine.pdf