RADIONICA “PODRŠKA RAZREDNICIMA U ODGOJNO-OBRAZOVNOM RADU”

Pedagoško-psihološka služba škole, koju predstavljaju pedagogica Elida Čaušević, IB pedagog-psiholog Denisa Čordalija i psihologinja Aida Džaferović, organizovala je radionicu za razrednike 17. i 18.januara sa veoma raznovrsnim sadržajem.

Na početku radionice, prisutnim obratio se direktor škole Seid Alibegović. U uvodnom dijelu kroz interaktivnu aplikaciju mentimetra razrednici su se prisjećali svojih razrednika kada su bili u ulozi učenika. Kroz prezentaciju pod nazivom “Uloga razrednika u odgojno-obrazovnom radu je razrednike vodila pedagoško-psihološka služba ističući koje to sve uloge prolaze razrednicu u svom radu.Od poznavanja zakonskih osnova,  podjele poslova na administrativno-organizacijske I pedagoške, protokola saradnja razrednika, osobina razrednika,odgojnog djelovanja I praćenja učenika do saradnje sa roditeljima.

Nakon teorijskog dijela radionice pristupilo prakatičnom grupnom  radu.

Učesnici radionice su razgovarali o različitim pitanjima sa kojima se razrednici susreći u svojoj praksi:

• emocije sa kojima se susreću radeći sa učenicima, kolegama, kao I roditeljima učenika
  • Metode I tehnike podučavanja, kako pomoći učenicima u postizanju boljeg uspjeha
  • Oblici komunikacije i doprinos roditelja u unapređenju odgojno-obrazovnog rada
  • Časovi odjeljenske zajednice i prijedlozi za unapređenje iste
  • Kompetencije i poslovi razrednika

Nakon aktivnog rada  i razmjene mišljenja učesnika radionice , prisutni su imali priliku pogledati

video priloge “ Kada bi nastavnici bili učenici” I “Ne osuđuj”   na koje učesnici radionice nisu

ostali ravnodušni.

Radionica je bila veoma poučna ,edukativna , interaktivnog karaktera,na kojoj su razrednici imali priliku da  iznesu mišljenja o različitim problemima sa kojima se susreću u svom radu, kao I na kojim poljima im je potrebna podrška od strane škole.